Kondoomid: veidi fakte ja teavet, kuidas neid sobivalt kasutada...

Kondoomid: veidi fakte ja teavet, kuidas neid sobivalt kasutada...

Kondoomid on ainuke vahend, mis võib edukalt kaitsta sugulisel teel levivate haiguste ja lisaks ka planeerimata rasestumise eest. Loomulikult võivad kaitsevahendid pakkuda ka rohkem naudingut, aidata maksimaalselt lõõgastuda, libestiga kaetud kondoomid välistavad ebamugavustunde ebapiisava niiskuse korral. On ilmselge, et kondoomid on parim kaitsevahend. Nende usaldusväärsus on 97 %. Kondoomid võiksid pakkuda ka 100% kaitset, kui inimesed ise ei teeks nende kasutamisel vigu.

Kondoome kasutatakse enne ejakulatsiooni. Mõned väidavad, et kondoom vähendab naudingut ja ei pane seda seksimise ajal peale. Pannakse peale vaid siis, kui läheneb mehe ejakulatsioon. See ei ole hea ja sellist tüüpi kaitse meenutab katkestatud suguakti. Eelsperma võib purskuda välja varem ja sellest piisab, et naine rasedaks jääks. Kasutage eriti õhukesi kondoome, mille valik on praegusel ajal väga lai, seega leiate kindlasti sellise, mis Teile kõige paremini sobib. 

Kondoomi kasutatakse liiga kaua.Kuigi üle 30 minuti kestvat seksi kohtab kõige sagedamini vaid filmides, tuleb siiski selliseid juhtumeid ette ka elus. Kui Te armastate väga kauakestvaid suguakte, mis kestavad kauem, kui 30 minutit, tuleks kondoom vahetada uue vastu. See on küll pisiasi, kuid võib tagada tunduvalt parema kaitse.

Kondoom peab mehe peenisele ideaalselt sobima. Kondoomitootjad püüavad pakkuda võimalikult palju erinevas suuruses kaitsevahendeid, mehed aga ostavad siiani standardseid, kuna lihtsalt ei tea, et kaitsevahendite suurused on erinevad. Seega, soovitame osta kaitsevahendeid, mis liibuvad vastu peenist ideaalselt alates otsast kuni ülesse välja. Kaitsevahend ei tohi liibuda ainult otsa vastu, kuna seksimise ajal libiseb see lihtsalt peeniselt maha.

Kahe kondoomi kasutamine.Tihti kardavad alles hiljuti sugueluga alustanud inimesed väga, et kondoom võib rebeneda ja kasutavad seepärast korraga kahte. See ei ole vajalik, kuna hea kondoom kaitseb suurepäraselt ja kindlasti ei ole vaja panna ühte kondoomi teise peale usus, et selline kaitse on parem. Tõesti ei ole. Vastupidi suureneb tõenäosus, et teine, pealmine kaitsevahend libiseb lihtsalt maha ja satub kohta, kus see olema ei peaks.

Vaadake kondoomi säilivusaega.Kui tahate olla kindel, et kaitsevahend on kvaliteetne ja ei rebene seksi ajal, on väga tähtis kasutada selliseid kaitsevahendeid, mille säilivusaeg on kehtiv. Paljudele tundub, et kaitsevahenditel pole säilivusaega ja sellest on ükskõik, et neid ei soovitata kasutada. See on vale.

Kaitsevahend võib peale seksi maha libiseda.On arusaadav, et peale armatsemist on soov võimalikult kaua lähedust tunda, seepärast ei kiirustata peenist välja võtma. Tõsi on, et peenis tõmbub kokku ja kondoomi sees olev sperma võib välja voolata. Sellest piisab, et rasedaks jääda. Kõige parem on peenis välja võtta siis, kui see veel kõva on.

Libesti kasutamise tähtsus. Kui erutumisega on raskusi, on lisavahend tõeliselt hea valik. Praegusel ajal on olemas väga erinevaid kondoome. Need mitte ainult ei kaitse, vaid parandavad ka libisemist ning aitavad suuremat naudingut kogeda. Kui planeerite anaalseksi, valige lisaks ka paksemaid kaitsevahendeid. Et libisemine oleks meeldivam, peaksid sellised kaitsevahendid olema ka täiendavalt libestiga kaetud.

Katkestatud suguakt ei ole lahendus. Kondoome peaks kasutama iga suguakti ajal, kuna see aitab tagada efektiivse kaitse. Noorte seas sageli kasutatav katkestatud suguakt on väga halb rasestumisvastane vahend, kuna tunduvalt varem eristuv eelsperma võib samuti põhjustada rasestumist. Kuna aga mehed kogevad kõige enam naudingut enne lõpetamist, ei tuleks neid väsitada käega töötamisega siis, kui nauding on kõige suurem.

Kondoomid on parim kaitsevahend. Kõige tähtsam on leida sellised, mis sobivad Teile suuruse ja lisafunktsioonide poolest.