Kondoomide kasutamine

Esimene
samm

Kondoomi tuleks kasutada ainult täielikult või osaliselt jäigastunud peenisega ja seda enne seksuaalvahekorra algust.

Teine
samm

Avage õrnalt toote pakend. Ärge unustage, et kondoomid on valmistatud õhukeset lateksist, mistõttu võivad teravad esemed neid kergesti lõhkuda – küüned, ehted, hambad või teised teravad esemed.

Kolmas
samm

Kondoomi pealepanekuks suru selle otsas olev väike õhukott sõrmede vahel kokku.

Neljas
samm

Seejärel aseta kondoom peenise peale ja rulli see täies pikkuses lahti. Veenduge, et kondoom ei oleks valet pidi peal – see peab peenise peal lihtsasti liikuma.

Oletegi valmis! Veenduge, et kondoom on kasutamise ajal alati peal ja ei rullu lahti. Kui see juhtub, rullige see tagasi. Kui aga juhtub, et kondoom tuleb peenise pealt maha, ärge üritage seda tagasi tõmmata - kasutage uut kondoomi.

Viies
sammPärast ejakulatsiooni või toote kasutamise lõpetamist eemaldage kondoom ajal, mil peenis on endiselt jäigastunud. Ärge oodake, kuni erektsioon vaibub.

Kuues
sammVabanege kondoomist õigel viisil. Asetage see paberrätikusse ja visake prügikasti. Mitte mingil juhul ei tohi kondoomi visata WC potti või jätta loodusesse!

Naiste kondoomide kasutamine

Esimene
samm

Avage kondoomipakend, olles tutvunud selle aegumiskuupäevaga. Avamiseks kasutage pakendi ülemist paremat nurka. Olge ettevaatlik ja ärge vigastage kondoomi.

Teine
samm

Laiem osa jääb väljapoole ning kitsam ots läheb sissepoole. Väiksem ring, mis on otsast suletud, lükatakse tuppe. See pakub kondoomile sees olles tuge.

Kolmas
sammAsetage suletud ja väiksem ots sõrmede vahele nii, nagu on näidatud pildil (eesmärk on saavutada piklik ja kitsas kuju).

Neljas
samm

Valige kondoomi sisestamiseks sobiv ja mugav asend.
Viies
samm

Lükake suletud ja väiksem ots ettevaatlikult tuppe.
Kuues
samm
Pange oma sõrm kondoomi sisse ja suruge see sügavamale. Välimine osa peab jääma tupest väljapoole. Kontrollige, et kondoom ei oleks keerdus. Tegutsege ettevaatlikult, et kondoom vigastada ei saaks.
Seitsmes
samm
Kui olete kõik punktid õigesti teinud, on kondoom kasutamiseks valmis.

Kaheksas
samm

Seksuaalvahekorra ajal veenduge, et partneri suguelund läheb kondoomi sisse ja kondoom püsib oma kohal.

Üheksas
samm

Kondoomi eemaldamiseks võtke kinni välimisest osast ja keerutage kondoomi paar korda ning tõmmake see välja.

Kümnes
samm

Pange kondoom salvrätiku või kilekoti sisse ning visake see prügikasti. Mitte mingil juhul ei tohi kondoomi WC potti või maha visata, sh loodusesse jätta!

Kondoome kasutas sissetungi Kondoome.ee